Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

Çocuklar oyuncakları çok sever. Dışarıdan ne kadar çok oyuncak bebek alsanız da çocuğunuz yenisini gördüğünde bir başka olan oyuncak bebeği isteyecektir. Oyuncak bebeklerin pek çok plastik malzemelerden yapıldığı için çocuğunuzun sağlığı açısından iyi olmayabilir. Böyle bir durumda çocuğunuzun sağlığını düşünerek plastik olmayan örgütlerinden çocuğunuzla bir oyuncak bebek yapabilirsiniz. Hem tasarruflu hem de sağlıklı bu oyuncak bebeği evde kendi Emeğiniz ve yaptığınızda son derece güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

Amigurumi Oyuncak Bebek Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

  • Orta kalınlığa sahip bir ip
  • Tığ
  • Elyaf
  • Makas
  • Oyuncak gözler
  • Yapıştırıcı

Amigurumi Oyuncak Bebek Yapımı

Oyuncak bebek yapımına sihirli halka ile başlamanız gerekmektedir. Zihinde halkaya artırım yaparak oyuncak bebeğinizin yapmak istediğiniz boyutuna gelene kadar örmeniz gerekmektedir. İstediğiniz boyutlara gelene kadar tığ ile örme işlemine devam edin.

Örme işlemini yaparken yapmak istediğiniz oyuncağın şekline göre ilmek artırımına ya da azaltması yapmanız gerekecektir. Bu durum tamamen sizin istediğiniz modele göre değişkenlik gösterecektir. Örme işlemi tamamlandıktan sonra yaptığınız parçaların birleştirme işlemi kalmaktadır. Birleştirmeden önce parçaların içine elyaf ile doldurmanız gerekmektedir. Böylece gerçek bir oyuncak bebek halini alacaktır. Elyaf ile doldurduğunuz parçaları ip ile birbirine dikerek bebeğinizi bir araya getirmelisiniz.

En son olarak bebeğinizin kafası tamamlanması için gözleri yapışkan ile yapıştırarak yüzünü tamamlamalıyız.

Amigurumi Oyuncak Bebek Modellerini Sizler İçin Derledik..

30 Tane Amigurumi Oyuncak Modeli

 

#1

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

Amigurumi Oyuncak Örgü Bebek Yapımı

#27