Çamdalı Örgü Modeli

Birbirinden güzel örgü tasarımları arasında onlarca hatta yüzlerce model vardır. Ufak değişiklikler oluşturularak çok daha farklı bir görüntü elde edilmesi ile sizlere sağlanıyor. Gelin yelekleri, anne yelekleri, bebek yelekleri ve birbirinden özel farklı hem dekoratif amaçlı hem de sıcak tutması için oluşturulan birbirinden güzel yelek tasarımları kadınlar tarafından oluşturulmaktadır.

Bu modeller arasında çamdalı örgü modeli birçok farklı modeliyle kadınların tercih ettiği tasarımlar arasında yer almaktadır. Şiş tekniği ile oluşturulan çam dalı örgü modeli hem yelek hem de çocuk battaniyeleri için uygun tasarımlardan bir tanesidir. Bu tasarım ajurlu modeller ile bir araya getirilerek de sizlere sağlanıyor. Böylece daha özel ve daha farklı görüntü sağlanıyor.

 

Yelpaze Yelek Örneği

Birçok kadın çamdalı modelini farklı modellerle uyarlayarak tercih etmektedir. Bu modeller arasında tercih edebileceğiniz fıstıklı yelpaze yelek örneği özel tasarımlardan bir tanesidir. Ajur tekniğinden de yararlanarak oluşturulan örnekler arasında bir yelpaze veya şemsiye şeklinde görüntü sağlayan çamdalı örneği de bu modele eklenmektedir. Dokuma bittiğinde oldukça şık bir tasarım ortaya çıkmakta eteklerinde dalgalı bir görüntü sağlanmaktadır. Ajurlu modeller genellikle gelin yeleklerinde en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır ve hemen hemen her motifin sonuna ajur işlemeler oluşturarak daha şık ve daha zarif bir görüntü sağlanmaktadır. Sizler de farklı örgü tekniklerini bir araya getirerek kendiniz için özel olacağını düşündüğünüz tasarımları oluşturabilirsiniz.