2018 İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyası modelleri büyük bir değişiklik kaydetmezken yıldan yıla farklı tekniklerin bir araya getirilerek oluşturulduğu yeni modeller ortaya çıkmaktadır. 2018 iğne oyası yazma modelleri arasında firkete ve mekik de kullanılarak oluşturulan birçok tasarım yer alıyor. Bir bölümünde iğne oyasından oluşturulan ürünler küçük süslemelerini de filkete veya mekik yöntemi ile oluşturarak sizlere sunuluyor. Birbirinden güzel ve gösterişli tasarımlar arasında sizler de kendi tasarımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Mekik Oyası Modelleri

Mekik oyası modelleri oluşturulurken bu tekniği bilenler oldukça şanslıdır. Birbirinden güzel mekik tasarımları arasında zülfü perişan, kirpik oyalar ve diğer oyalarla kombinasyonu sağlanan birçok model daha yer alıyor. Küçük küçük çiçeklerden oluşan bu motifler sayesinde birbirinden farklı ve özel oyalar oluşturmak mümkün. İğne oyasıyla zeminini oluşturacağınız yemenilerinize aynı zamanda mekik oyasını da üstüne motif şeklinde ekleyerek oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Fiyonklar oluşturarak firkete tasarımlarından yararlanabilirsiniz.

Tığ işi oya modelleri

Eskiden beri en çok tercih edilen oya yöntemlerinden biri tığ işidir. Tığ işini gerçekleştirmek diğerlerine göre daha basittir. Batma olarak tabir edilen en basit ve günlük kullanılan başörtülerin etrafına yapılan küçük oyalar kadınlar tarafından hala tercih ediliyor. Tığ işi oya modelleri son dönemde gelişmekte ve sık iğne tekniği ile oluşturulan bu oya türleri kullanılmaktadır. Büyük çiçeklerden oluşan bu modeller arasında en dikkat çekenleri tercih ederek sizler de kendi tasarımınızı uygulayabilirsiniz.

30 adet 2018 İğne Oyası Yazma Modelleri sizler için sıraladık