Örgü yapımı hayatının bir döneminde her kadının kesinlikle uğraştığı hobiler arasında yer verilmiştir. Peki örgü nasıl yapılır biliyor muyuz. Sizlere basit bir örnekle gösterelim dedik. Becerikli olan hanımlar örgüleri kolayca sökerken, bu hanımlara özenenler de örgü iyi mi yapılır öğrenmek için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Örgü öğrenebilmek için belediyelere ait çeşitli kurslar açılmakla birlikte sitemiz üzerinden takip edeceğiniz örgü yapılışı işlemlerini gösteren video ve resimlerle de evinizde örgü yapmayı öğrenebilirsiniz. Örgü yapmak için belli başlı basit tekniklerin öğrenilmesinin ardından daha karmaşa modellerin yapımına geçilebilir.

Örgüler genel olarak tığ ve şiş yardımıyla yapılmaktadır. Ama bunun haricinde iğne oyası, oklava, firkete gibi ürünlerle de değişik modellerde ürünler yapılabilmektedir. Ancak bu modellerin yapımı tığ işi ve şiş örgülerine göre daha karışık ve öğrenmesi zor olabilirler. Örgü işleri ve yapılışları için biraz sabır ile çalıştığınız takdirde hem eliniz hızlanacak, hem de önünüze gelen örneğin nasıl yapılmış olduğunu daha kolay bir şekilde çözebileceksiniz. Örgü nasıl yapılır öğrendiğinizde daha fazla örme isteğine sahip olacak ve çeşitli örgüleri örmeyi denemek isteyeceksiniz.

Yeni başlayanlar için örgü yapımı konusunda yapımı daha kolay olan motiflerin tercih edilmesi ve bu ürünlerde yünleri heba etmeden deneyim kazandıktan sonra daha büyük çaplı örgülere geçilmesi önemlidir. Yaptıkça daha fazla keyif alacağınız örgü işlerini hem kendiniz, hem aileniz, hem de arkadaşlarınız için öreceğiniz değişik kıyafetler kadar, eviniz için yapacağınız dantellerle de çeşitlendirebilirsiniz.

Bir Örnek İle Göstermek Gerekirse ?