Pullu Yazma Modelleri

Geleneksel kültürümüz arasında el işçiliği olarak yerini alan yazmalar çeyizlerin en değerli parçalarındandır. Aslen daha çok köylerdeki kadınlar kullanır diye bilinse de aslında annelerimizin zaman zaman kullandığı bir giyim eşyasıdır. Bazılarımızın da boyunlarına, saçlarına bağladıkları bir aksesuardır. Birçok çeşidi olan yazmalar arasında en güzel yazma modelleri hangileri karar vermek zor olabilmektedir.

Tığ ve ya iğne oyası yazmaların dört çevresine yapılırken beraberinde şekilli ve renkli pullarda desenli olan yazmaların renklerine uyumlu tonlarda rengârenk olarak örgüye eklenir. Büyük bir emek ile yapılan pullu yazma modelleri başa kapatıldığında çok şık bir görüntü sergiler.

 

#Pullu Yazma Modelleri 1

#Pullu Yazma Modelleri 2

#Pullu Yazma Modelleri 3

#Pullu Yazma Modelleri 4

#Pullu Yazma Modelleri 5

#Pullu Yazma Modelleri 6

#Pullu Yazma Modelleri 7

#Pullu Yazma Modelleri 8

#Pullu Yazma Modelleri 9

#Pullu Yazma Modelleri 10

#Pullu Yazma Modelleri 11

#Pullu Yazma Modelleri 12

#Pullu Yazma Modelleri 13

#Pullu Yazma Modelleri 14

#Pullu Yazma Modelleri 15

#Pullu Yazma Modelleri 16

#Pullu Yazma Modelleri 17

#Pullu Yazma Modelleri 18

#Pullu Yazma Modelleri 19

#Pullu Yazma Modelleri 20

Boncuklu yazma modelleri

Yazma kenarları normal tığ ve ya iğne ile örülürken bazı ilmeklerin arasına boncuk, inci gibi süsleme malzemesi eklenir. Yazmaların renklerine ve desenlerine göre uyumlu olan renk tonlarında ilave edilen boncuklar yazmaları daha güzel göstermektedir. Bu sebeple incili yazma modelleri en sevilen modeller arasındadır.

Boncuklu yazma modelleri için Tıklayın