Tığ İşi Yazma Modelleri

Tığ işi yazma modelleri hemen hemen her genç kızın çeyizinde bulunmaktadır. Annelerimiz küçük yaşlardan beri yapmaya başladı bu modellerden sizlerde şu an kendiniz yapabilirsiniz. Tığ işi yazma modelleri denildiğinde karşınıza oldukça çeşitli ve farklı modeller çıkacaktır. Herkesin zevkine göre farklı ve renkli model bulmak mümkündür. Zevkin dışında kullanılacak yere göre de farklı modeller ortaya çıkmaktadır. Bu kadar çeşitli modeller arasında sizlerde kendinize uygun tığ işi bir model kesinlikle bulacaksınız.

Tığ işi yazma kenarı oyaları adından da anlaşılacağı gibi tığ ile yapılmaktadır ve oyalama işlemine ek olarak yazma kenarlarına zürafa çekerek başlanır. Bu başlangıç işleminden sonra yapmak istediğiniz modele başlayarak ortaya çıkartabilirsiniz.

Tığ işi yazma modelleri şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

#1

#2

#3

#4

#5

#6

 

 

Boncuklu tığ işi yazma modelleri

Yapılan tığ işlerine hareket katmak adına ilave edilen boncuklar ile boncuklu tığ işi yazma modelleri ortaya çıkmaktadır.  Yazmanızın rengine göre her renkte ve modelde boncuk ile bu el işini yapabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Model için TIKLAYIN

İncili tığ işi yazma modelleri

Son zamanların en çok tercih edilen el işi modellerinden biri olan incili tığ işi yazma modelleri ile modern bir görüntü elde etmek mümkün olmaktadır. İncinin zarif görüntüsü yaptığınız tığ oyasına eklenerek son derece şık yazmalar ortaya çıkmaktadır.

Pullu tığ işi yazma modelleri

Boncuklu modeller günümüzde yerini pullu tığ işi yazma modellerine bırakmıştır. Renkli pullar ile sevilen motifleri bir araya getirerek yeni modeller elde edebilirsiniz.

Pullu tığ işi yazma modelleri TIKLAYIN