Tığ Yazma Modelleri

Her kadın hayatı boyunca en az bir kere elini tığ alarak bir yazma kenarından başlayara yazma modelleri yapmaya çalışmıştır. Oldukça çok çeşitli yazma modelleri bulunmaktadır. Kadınlar kimi zaman bu modelleri birbirinden görürken kimi zaman ise deneme yanılma yolu ile modelleri ortaya çıkarmışlardır. Herkesin zevkine göre farklı yazma modelleri ve kenarında oyaları bulunmaktadır. Oyalar kimi zaman sade ve az renkleriyle yapılan tığı oyaları kimi zaman ise daha hareketli desenler ve rengarenk olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin her işi becerinize göre zor ya da kolay olabilecek farklı modeller vardır. Sade ve renkler olabilecek şekilde karşımıza sıklıkla çıkan tığ yazma modelleri şu şekilde olmaktadır:

#1

#2

#3

#4

#5

#6

Namaz örtüsü tığ oyaları

Daha çok sade tarzdaki oyaları namaz örtülerinde tercih edilmektedir. İçerisine ilave olarak boncuk ya da pul eklemeyen bu modeller tek ya da iki renkteki oyaları ile yapılmaktadır.

#1

#2

#2

#3

#4

Püsküllü tığ oyaları

Son dönemin en popüler tığ oyaları arasında tercih edilen püsküllü tığ oyaları güzel görüntüleri ile kadınların tercihi haline gelmiştir. İstediğiniz renkte püskülleri eklediğiniz oyalar ile son derece şık yazmalar elde edebilirsiniz.

Pullu tığ oyaları

İlk zamanlarda tığ oyaları boncuklar ile tercih ediliyordu. Fakat boncuklar dökülmeye daha çok yatkın olduğu için daha hareketli ve daha güzel görüntüye sahip olan pullu tığ oyalarında tercih edilmeye başlandı.