Yazma Modelleri Tığ İşi

Yazma kenarlarını örerken en çok kullanılan ve pratik olan örme tekniği tığ işi örme tekniğidir. Bu sebeple tığ işi örme yazma modelleri çeşidi daha çoktur. Tığ kullanmayı bilen bayanlar için her modeli örmek çok daha kolay ve pratiktir. Tığ kullanmayı bilmeyenler önce tığ tutmayı sonra basit tığ modellerinden başlayarak zor olan modelleri kullanmaya başlamalıdır.

En Güzel Yazma Modelleri için TIKLAYIN

Tığ işi yazma modelleri arasında karanfil motifli, üç fındık modeli, papatya modeli, fıstıklı çiçekli oya modeli, balon modelli tığ oyası, boncuklu tığ işi yazma kenarı modeli gibi sayısız model bulunmaktadır. Örmek istediğiniz bir model olduğunda yapmanız gereken ilk iş siteye öreceğiniz modelin yapılışını internete adını yazarak aratmaktır. Sonra karşınıza çıkan sayfadan örülüş tarifi ve ya resimlerinden örmeye başlamaktır.

Boncuklu Tığ İşi Yazma Modeli

Tığ işi yazma kenarı yapmak isteyenler 2 ayrı teknikte yazma kenarını örmektedir. Bu tekniklerden birisi yazma kenarını ayrı olarak gereken uzunlukta ördükten sonra yazma ile birleştirmektir. Diğer teknik de direk yazma üzerine örerek ilerleyip dörtkenar kaplanana kadar örmeye devam etmektir. Bu tığ işi örme işlemlerine dahil edilen boncuk, inci gibi ekstra süsleme malzemeleri alınan ilmeklere eklenmektedir.

 

Çiçek Motifli Tığ İşi Yazma Modelleri

Genel olarak kadınların iş yaparken başına sardığı ya da bağladığı yazmaların kenarlarındaki desenler değiştikçe yazmaların güzelliği farklılaşmaktadır. Özellikle çiçek desenli tığ işi yazma modelleri örülme tekniği ve örülme şekline göre değişkenlik göstermektedir.

Çiçekli Yazma Modelleri için TIKLAYIN